portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Morena (Piecki Migowo) - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Morena - sprawy dzielnicowe » Forum » temida skona
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

temida skona

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Sie 06, 2018 9:31    Temat postu: Re: temida skona

Alina121 napisał:

To już bez znaczenia. Nowaczka już nie ma ...

Wybacz Alinko, ale w tym miejscu nie mogę się z Tobą zgodzić. Toczą się dwie sprawy cywilne, które bezpośrednio albo pośrednio dotyczą Aleksandra Ny. W obu sprawach sędzia Małgorzata Misiurna z Sądu Okręgowego, zadbała aby Nowaczkowi nie zrobiono krzywdy. A że polski wymiar niesprawiedliwości działa w ten sposób, że spraw może toczyć się i z 10 przeciwko jednemu łobuzowi, to wyrok i tak będzie "połączony" i będzie najniższy ze wszystkich możliwych, na dodatek w zawiasach. Gdyby u nas obowiązywało prawo np. ze Stanów AP to Aleksander Ny., już dawno miałby wyrok łączny 156 lat a o warunkowe zwolnienie mógłby się ubiegać po odbyciu 3/4 kary. U nas jest jednak inaczej.
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Sie 07, 2018 18:21    Temat postu: Re: temida skona


W Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim, otrzymałem zapewnienie, iż jeszcze dziś we wtorek, to jest 7 sierpnia 2018 r., zostanie wysłany wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku, jaki zapadł w sprawie oskarżonego - Aleksander Szymon Nowaczek - w dniu 2 sierpnia 2018 r.
Obiecano także, że po otrzymaniu wyroku wraz z uzasadnieniem, zostanie sporządzona apelacja i złożona do Sądu Rejonowego Gdańsk - Południe w Wydziale II. Karnym.
Hanya82 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Pią Lut 17, 2012 8:52
Posty: 1274
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 13:04    Temat postu: Re: temida skona

eliot13 napisał:

KOLEJNY SKANDAL W GDAŃSKIM WYMIARZE NIESPRAWIEDLIWOŚCI

Skandaliczne zachowanie się sędzi referent - sędzia sądu rejonowego Karolina Kozłowska - w dniu 27 lipca 2018 r., w terminie publikacyjnym w sprawie przeciwko oskarżonemu Aleksandrowi Nowaczek, zupełnie bezpodstawnie postanowiła wznowić przewód sądowy i umożliwić oskarżonemu i jego obrońcy “zmianę opisu zarzuconego czynu” O treści postanowienia oskarżony Nowaczek został poinformowany na sali sądowej, odbierając wydruk komputerowy, przekazany przez bezimiennego protokolanta. Natomiast prokurator miał być powiadomiony faksem o treści postanowienia i wyznaczonym nowym terminie.
Wyznaczając termin posiedzenia publikacyjnego, sędzia Kozłowska wskazała dzień 2 sierpnia 2018 r. i godzinę 10:55 sala 28 by po chwili poprawić na godzinę 11:55 W rzeczywistości, ogłoszenie wyroku odbyło się w sali 18 o godz. 10:55 Działając w zmowie z oskarżonym Nowaczkiem, sędzia dopuściła się cynicznego oszustwa, co dyskwalifikuje ją w zupełności i wydany wyrok w całości.



SSR Karolina Kozłowska, ta sama co orzekała w sprawie mojego męża wydając negatyne orzeczenie....

_________________
Anita Lipnicka "Wszystko się może zdarzyć"
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 0:23    Temat postu: Re: temida skona

W temacie „Wybory”
eliot13 napisał:
Informacja odpowiadająca odpisowi aktualnemu.

załączając tę że informację pozyskaną ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości, z Rejestru Przedsiębiorców KRS https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs Załączona informacja jest dowodem popełnionego przestępstwa, polegającego na poświadczeniu nieprawdy co do okoliczności mającej znaczenie prawne. W dziale 2 rubryka 2 - Organ nadzoru, na stronie 4 odpisu, w podrubryce 1 Dane osób wchodzących w skład organu, w pozycji 13. wpisano BESIADOWSKI JERZY a powinno być zgodnie z dokumentami Spółdzielni: BIESIADOWSKI JERZY Umyślnego przestępstwa dopuściła się referendarz sądowy Iwona Karnicka.

Ten wadliwy wpis członka organu nadzoru, ma olbrzymie konsekwencje dla osoby orzekającej oraz dla podmiotu podlegającego obowiązkowi wpisu do rejestru sądowego.



DSCN6299 zm.jpg

DSCN6299 zm.jpg





DSCN6300 zm.jpg

DSCN6300 zm.jpg


Hanya82 
   

VIP


Wiek: 42
Dołączył: Pią Lut 17, 2012 8:52
Posty: 1274
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 11:18    Temat postu: Temida w układzie centralnym ma się wyśmienicie

https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2-X8Qq2rWka3dTbfL_0aA6ky8LO4lffLjWmN80q_LD7WN_VxljOLhjtyI&v=TB3OlGxsgJo#
_________________
Anita Lipnicka "Wszystko się może zdarzyć"
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Gru 03, 2018 17:16    Temat postu: Re: temida skona

W temacie rada_niedozdarcia_zarząd

eliot13 napisał:

W załączeniu ostatnie postanowienie Sądu rejestrowego zmieniające skład zarządu LWSM "MORENA" w Gdańsku. Jak to możliwe, że uzupełnienie rady nadzorczej nastąpiło dnia 4 października 2017 r., a formalnie nieuzupełniona rada dokonała wyboru Bykowskiego na prezesa w dniu 12 lipca 2017 r.?
I to z BESIADOWSKIM w składzie. Według mnie DYREKCJA CYRKU W BUDOWIE




IMG_20181202_0014.png

IMG_20181202_0014.png





IMG_20181202_0001.jpg

IMG_20181202_0001.jpg


eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Gru 03, 2018 17:41    Temat postu: Re: temida skona

Forumowiczu, spójrz także na post powyżej z 15 października 2018 Ten sam problem. Wpis do Rejestru Przedsiębiorców KRS 216473 podmiotu podlegającego rejestracji sądowej, na podstawie fałszywych danych. Mało, tego samego podmiotu - LWSM "MORENA" w Gdańsku, przez tą samą osobę orzekającą w obu przypadkach, to jest: starszego referendarza sądowego Iwonę Karnicką

Czy rzeczywiście Iwona Karnicka dalej może bezkarnie łamać prawo orzekając w sądzie powszechnym? Czy nic Ministrowi Sprawiedliwości nie mówi fakt, że ta sama p. referendarz wespół z ówczesną przewodniczącą wydziału sędzią Anną Bieganowską - Kowalską, razem wpisały do Rejestru Przedsiębiorców KRS firmę Amber Gold? Czy nic nie mówi to, że od lat ta sama para dokonywała wpisów do Rejestru LWSM "MORENA" czyli spółdzielni, która od kilkudziesięciu lat jest w stanie likwidacji? Którą przez 12 lat zarządzała osoba psychicznie chora? Której prezesem jest aktualnie facet podobno znający się na pieniądzu, ale tylko dlatego, że zarabia więcej od Prezydenta RP Bo wpisany jest do Rejestru KRS podwójnie wadliwie. Raz - wybrany przez radę nadzorczą niewpisaną do KRS Dwa - wpisany do KRS postanowieniem nieważnym, bo sprzecznym z artykułem 379. kodeksu postępowania cywilnego. W punkcie 4. tego przepisu powiada się: nieważność postępowania zachodzi, jeżeli skład sądu był sprzeczny z przepisami prawa W załączonym powyżej odpisie postanowienia, pomijając jego niechlujny i nieczytelny wygląd, łatwo zauważyć nieważność postępowania. Oczywistym jest, że w składzie sądu powszechnego mogą występować sędziowie - asesorowie - ławnicy z tym, że przewodniczącym składu sądzącego, może być tylko sędzia lub asesor. Nigdy referendarz sądowy. Dlatego postanowienie Sądu rejestrowego z 4 października 2017 r. jest nieważne. Jego nieważność skutkuje nieważnością postępowania rejestrowego, wywołanego wnioskiem spółdzielni Morena z lipca 2017 r. LWSM MORENA nie posiada zarządu, nie posiada rady nadzorczej i nie posiada statutu, którego nie pozwoliła sobie "wcisnąć" co bardziej światła część spółdzielczej Społeczności. Spółdzielnia bez zarządu, bez rady nadzorczej i bez statutu, funkcjonować nie może, ale też nie może zwołać organu najwyższego, bo nie ma kto tego dokonać.
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Sty 11, 2019 8:14    Temat postu: Re: temida skona

Niniejszą korespondencją proszę Prokuratora Rejonowego z Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Wrzeszcz w Gdańsku, o pisemne wytknięcie prokuratorowi referentowi Sewerynowi Strahl, że jeszcze jako asesor nie wykonał choćby jednej czynności w postępowaniu przygotowawczym, oznaczonym sygnaturą 2 Ds. 2416.2017 i bezpodstawnie w dniu 29 grudnia 2017 r., wydał postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, dotyczącego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, jakim jest sędzia sądu okręgowego Małgorzata M. Sąd karny uchylił zaskarżone przeze mnie postanowienie i nakazał dokonać weryfikacji przedstawionej przez skarżącego czynności. Seweryn Strahl, już jako prokurator, w dniu 15 października 2018 r., wszczął śledztwo, ale powtórnie nie podjął jakiegokolwiek działania, czym dopuścił się, moim zdaniem, przestępstwa nadużycia władzy oraz przestępstwa poplecznictwa.

Za dwa dni robocze upłynie termin zakończenia trzymiesięcznego śledztwa. Wczoraj, to jest 10 stycznia 2019 r., usłyszałem w rozmowie telefonicznej uwagi, że prok. Strahl nie podejmie jakichkolwiek działań, gdyż wysłał do mnie pismo. Jest to dla mnie i innych osób, które powinny być uznane za ujawnionych pokrzywdzonych, przyznaniem się do winy. Dlatego stanowczo żądam od prok. Seweryna Strahl, zrealizowania następującego scenariusza zdarzeń:

    w piątek 11 stycznia 2019 r.
    1) o godzinie 10:00 zostaną okazane mi akta prokuratorskie główne 2 Ds. 2261.2018
    2) po zapoznaniu się z aktami zostanie doręczone mi postanowienie o zawieszeniu zarządu LWSM „MORENA” oraz głównej księgowej, zgodnie z wnioskiem z 20 grudnia 2018 r.
    3) duplikat postanowienia zostanie skierowany do Spółdzielni (do godziny 13:50)

    w poniedziałek 14 stycznia 2019 r.

    4) w Dzienniku Bałtyckim na stronie 1. ukaże się ogłoszenie o toczącym się śledztwie wskazując jednocześnie ujawnionych pokrzywdzonych:

    JENEK Leszek Andrzej (bezdomny)
    POWODOWIE w sprawie XV C 660/15
    POWODOWIE w sprawie XV C 227/17
    WSZYSCY CZŁONKOWIE LWSM „MORENA”
    LWSM „MORENA” - osoba prawna

    Ponadto, żądam od Całunia Lechona odbycia zebrania gremium, które śmie się nazywać radą nadzorczą spółdzielni Morena, w poniedziałek 14 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 w spółdzielczym domu kultury, przy ul. Nałkowskiej 3 o czym należy bezzwłocznie poinformować wszystkich Członków spółdzielni Morena oraz w witrynie internetowej spółdzielni. W sali obrad nie mają prawa przebywać członkowie zarządu spółdzielni Morena, a także - Michał Szultk, Marcin Witoszyński, Karolina Wolf ani Maciej Krawczykiewicz oraz ktokolwiek z Kancelarii Radców Prawnych Stankiewicz - Własów i partnerzy, z Gdańska - Oliwy. Zebranie powinno być nagrywane komputerowo, na przenośnym dysku twardym, który po zebraniu Całuń zabezpieczy osobiście w pomieszczeniach Spółdzielni i udostępni na każde żądanie Prokuratora. Poza tym, stanowczo żądam, aby kolega Całuń przejął klucze od spółdzielczego archiwum i zdeponował je w ten sam sposób, jak przenośny dysk twardy.

    we wtorek 15 stycznia 2019 r.

    Prokurator wyda postanowienie o zawieszeniu w czynnościach członków rady nadzorczej LWSM "MORENA" i doręczy je ujawnionym pokrzywdzonym w postępowaniu karnym, w przypadku, gdy poniedziałkowe zebranie rady nadzorczej nie odbędzie się lub zakończy się fiaskiem.
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Nie Sty 13, 2019 22:23    Temat postu: Re: temida skona

Jak łatwo można się zorientować, moje żądania nie zostaną spełnione. Już punkt pierwszy planu z 11 stycznia 2019 r., nie został wykonany. Budzi to o tyle moje zdziwienie, że gdy zgłosiłem się w dniu 10 stycznia 2019 r. w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk - Wrzeszcz, aby zapoznać się z aktami głównymi śledztwa, które prowadzi się z urzędu, zażądano ode mnie pisemnego wniosku o wgląd do akt. Fakt ten wzbudził we mnie podejrzenia, bowiem zdarzył się po raz pierwszy. Dotychczas kiedykolwiek prokuratorzy nie żądali pisemnego wniosku. Zwykle załatwiało się to na telefon albo wizytą „z marszu” Tym razem stało się inaczej. Zażądano pisma. Złożyłem więc stosowne pismo w piątek rano 11 stycznia 2019 r. Dlaczego akta śledztwa nie zostały udostępnione osobie uznanej za ujawnionego pokrzywdzonego, na dwa przed terminem ukończenia śledztwa, tego w sekretariacie 2 Ds Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Wrzeszcz, nie sposób się dowiedzieć.
Zastanawiające było to, że po wybraniu numeru stacjonarnego PR Gdańsk - Wrzeszcz, odezwał się zmieszany prokurator Seweryn Strahl, twierdząc że to wynik przekierowania rozmowy na telefon komórkowy i pytając po co dzwonię. Zaskoczony połączeniem rzucił tylko do komórki, abym w poniedziałek wystąpił pisemnie o rozmowę. Zdążyłem tylko powiedzieć, że to jakieś żarty na dwa dni przed upływem terminu śledztwa występować na piśmie o cokolwiek, po czy rozmowę przerwano.
Z tej relacji płynie jeden wniosek - prokurator mataczy w sprawie karnej, w której sam ma wykonywać czynności śledztwa, a ustawą i pouczeniem pokrzywdzony jest uprawniony do żądania dokonania wskazanych czynności oraz wzięcia udziału w tych czynnościach. Stosowne wnioski zostały złożone do akt prokuratorskich. I jaki skutek? Cisza. Dlatego nie wierzę, że w trakcie ostatnich dwóch dni toczącego się od trzech miesięcy śledztwa, stanie się coś szczególnego. Mamy więc dwóch przeciwników - Prokuraturę i Spółdzielnię Jeżeli i tę bitwę przegramy, to polegniemy definitywnie i na zawsze. Zorganizujmy się na poniedziałek, na godzinę 17:00 Rozbijmy w pył tą skorumpowaną spółdzielnię mieszkaniową.
PaxPax 
   

Początkujacy


Wiek: 53
Dołączył: Nie Lut 03, 2019 20:54
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 03, 2019 21:01    Temat postu: Re: temida skona

Przemówienie ojca Ludwika Wiśniewskiego podczas pogrzebu Pawła Adamowicza dnia 19 stycznia 2019 roku, Bazylika Mariacka w Gdańsku

Gdańsk, z Gdańska, wielokrotnie wychodził głos, właściwie krzyk, który wielu ludziom przywracał moralną równowagę. Osiemdziesiąt lat temu z Gdańska, z Westerplatte, wyszedł rozpaczliwy krzyk wołający do całego świata, że wolność jest wartością bezcenną, że wolności trzeba bronić, zawsze bronić. Niemal czterdzieści lat temu z Gdańska wyszedł apel do świata, w którym dobitnie wołano, że należy porzucić stary świat. Świat egoizmu, darwinowskiej walki klas, że należy tworzyć świat nowy, świat solidarności, w którym jeden człowiek bierze na siebie brzemię drugiego człowieka i w którym porzuca się już etos walki ze złem złem, a buduje się świat, w którym zło zwycięża się dobrem. Gdańsk słusznie się nazywa - i wielokrotnie Paweł to powtarzał - miastem wolności i solidarności.

Dzisiaj przeżywamy tu, w Gdańsku, nowy, dziejowy, historyczny moment. Cała Polska czeka, może nie tylko Polska, ażeby z Gdańska wyszło przesłanie, które dotrze do każdego Polaka i które przywróci moralną równowagę w naszym kraju i w naszych sercach.

W ostatnich dniach wielu ludzi próbowało formułować to przesłanie, które wynika ze śmierci Pawła, i ja tu dzisiaj jestem przekonany, że Paweł chce, Paweł, który jest już u Boga, chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w internecie, w szkołach, w parlamencie, a także w Kościele.

Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać.

Maryjo, która królujesz w tym Mariackim Kościele, Maryjo, Matko Jezusa i Matko nasza, kiedy z krzyża zdjęto Jezusa, wzięłaś go w swoje ramiona i przytuliłaś do serca, prosimy Cię dzisiaj: weź w swoje ramiona Pawła, przytul go do serca i zaprowadź do domu Ojca; i prosimy Cię jeszcze ponadto: przytul do serca tych najbliższych Pawłowi i tych wszystkich, których ugodziła ta śmierć niezrozumiała, niesamowita. Przytul nas wszystkich tak, abyśmy naprawdę odważnie umieli budować nasze osobiste życie, ale także żebyśmy naprawdę umieli budować nasze wspólne, polskie życie.

https://www.youtube.com/watch?v=rxAHLRmNN-Y
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Sty 21, 2020 23:17    Temat postu: Re: temida skona

Na początku Nowego 2020. Roku, otrzymałem postanowienie Sądu Okręgowego w Gdańsku - w Wydziale XIV. Karnym, którym utrzymano w mocy postanowienie funkcjonariusza policji o umorzeniu śledztwa. Postanowienie policjanta z Wydziału Przestępstw Gospodarczych i Korupcji, zatwierdziła p. prokurator z Wydziału II. Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Między innymi, przedmiotem śledztwa było bezprawne działanie komornika Jana Staszewskiego, działającego przy Sądzie Rejonowym Gdańsk - Północ. Postępowanie dawno sam komornik umorzył, choć od początku nie posiadał tytułu wykonawczego. Mimo to, od pewnego czasu domagał się znacznej kwoty, ale nie sam, tylko jak przypuszczałem, za pośrednictwem firmy GetBack SA I co się okazało? Że kolejna firma wyłudziła duże sumy pieniężne. Ani policjant, ani p. prokurator, ani sędzia, nie znaleźli podstaw do oskarżenia komornika, gdyż nie dopatrzyli się znamion przestępstwa, a te nieliczne uchybienia już prokuratura rozpoznała i umorzyła sprawę. A co z tymi przestępstwami, których Staszewski dopuścił się wespół z GetBack SA? Przecież informacja NIK-u ukazała się dopiero dziś, to jest 21 stycznia 2020 r. a postanowienie wydano 20 grudnia 2019 r. i jest ono prawomocne i nie podlega zaskarżeniu. Czy to też ujdzie Staszewskiemu płazem?
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Śro Maj 20, 2020 3:34    Temat postu: Re: temida skona

A SPÓŁDZIELCZA MAFIA MIESZKANIOWA NADAL SWOJE

ZAWIADOMIENIE
Sąd Rejonowy Gdańsk Północ w Gdańsku Wydział II Karny zawiadamia Pana, jako oskarżonego o terminie rozprawy, która odbędzie się dnia 26/05/2020 o godz. 8:30 w sali A63 w tutejszym Sądzie w sprawie własnej.
Sygnatura akt: II K 2342/19

Posiedzenie Sądu jest jawne a obecność Spółdzielców wskazana.
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Maj 23, 2020 13:21    Temat postu: Re: temida skona

Późno, bo późno, ale ktoś nareszcie wyłączył zamrażarkę w gdańskim wymiarze niesprawieliwości. Od poniedziałku rusza Sąd Rejonowy Gdańsk Północ. Z razu w maskach i rękawiczkach, ale niech będzie i tak. We wtorek mocne uderzenie - dwaj mafiozi z LWSM "MORENA" domagają się, aby sąd skarcił założyciela spółdzielni Morena, za to, że ten wdarł się do pomieszczenia spółdzielczego i nie chciał stamtąd wyleźć. Mało, rozłożył komputer z mikrofonem i zaczął nagrywać to całe skompromitowane towarzystwo. Teraz mafiozi mają żal, że sąd nie zasądził KS-a, a tylko grzywnę w wysokości 50 stawek dziennych z ustaleniem wysokości jednej stawki na kwotę 10 złotych.
Jeśli ktoś ma wolną maseczkę i parę rękawiczek, to zapraszam we wtorek 26 maja 2020 r., do sądu na ulicę Piekarnicza 10 godzina 8:30 sala A63
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Maj 25, 2020 18:09    Temat postu: Re: temida skona

Dane mi było dzisiaj zajrzeć na krótko do akt sądowych w sprawie, w której bezimienny osobnik podobno wzywał mnie rok temu, do opuszczenia spółdzielczego pomieszczenia, w którym odbywało się inauguracyjne posiedzenie niewybranej rady nadzorczej. Pomimo, że nie ma dowodu na to, aby ktokolwiek nakazał mi opuszczenie pomieszczenia i budynku spółdzielczego, pomimo że dwukrotnie patrol policji nie nakazał mi opuszczenia sali obrad rady nadzorczej, to skompromitowany i usłużny prokurator Seweryn Strahl, sporządził akt oskarżenia, którym zarzucił Leszkowi Jenek, naruszenie miru domowego, bo tak nazywa się przestępstwo określone w artykule 193. kodeksu karnego.
Trzeci raz uczestniczę w ostatnim czasie w postępowaniu karnym dotyczącym spółdzielni Morena z siedzibą w Gdańsku i trzeci raz następuje zdarzenie, które uniemożliwia odsłuchanie dowodu przedstawionego na płytce DVD Czy to może być przypadek? Raz była to płytka przerysowana gwoździem, drugi raz przełamana na pół, a teraz po prostu nie do odtworzenia. Zastanawiające jest, kto mógł to zrobić, jeśli dostęp do dowodu miał kolejno policjant, prokurator, a później sędzia. Ciekawie się zapowiada proces karny, którego pierwsze posiedzenie już jutro 26 maja 2020 r. o godz. 8:30 w sali A63 Sądu Rejonowego Gdańsk Północ.
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Maj 28, 2020 2:03    Temat postu: Re: temida skona

Oj nie ma LWSM „MORENA” szczęścia do kancelarii prawnej „obsługującej spółdzielnię” Od dłuższego czasu, jako pełnomocnik spółdzielni, pokazuje się Krawczykiewicz Maciej - radca prawny z Kancelarii Stankiewicz - Własów i Partnerzy z Oliwy. Mocną musi mieć pozycję Krawczykiewicz, skoro delegowany jest do spraw najbardziej zagmatwanych.

Ot, choćby sprawa ostatnia. Nie było jak ugryźć założyciela spółdzielni Morena, to przyklepano mu wtargnięcie do pomieszczenia spółdzielczego, którego nie chciał opuścić. Nie pierwsza to tego typu sprawa. Spółdzielnia Morena wyspecjalizowała się w tego typu oskarżeniach. Kiedyś robił to Zbyniu D., przy pomocy radców prawnych, a teraz odwrotnie - radca prawny na zlecenie obu mafiozów, każących się nazywać zarządem.

Wyjątkową przychylność wykazują przedstawiciele Temidy, pełnomocnikowi spółdzielni Morena. Normalny śmiertelnik dostaje termin zawity, najczęściej 7 dni, a więc taki, którego przekroczyć nie można. Krawczykiewicz niby też. Tyle tylko, że pełnomocnika ktokolwiek nie sprawdza, czy terminu dotrzymał. Postaram się coś zrobić w tym temacie.

Dziś tylko krótka relacja, jak Kancelaria Stankiewicz - Własów i Partnerzy, znalazła się w zasięgu LWSM „MORENA” Otóż, jako pełnomocnik stowarzyszenia „Morenowe Wzgórza” musiałem mieć pełnomocnika zawodowego w postępowaniu przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Pełnomocnikiem tym został wyznaczony p. Andrzej Stankiewicz, z Gdańska - Oliwy. Sprawa dotyczyła udziału Stowarzyszenia w postępowaniu administracyjnym, w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia, polegającego na budowie zespołu budynków mieszkalnych, na działce nr 99 obręb 053 w Gdańsku. Niby sprawa podobna, jak setki innych. Jednak pewna okoliczność przesądza o tym, że sprawa to wyjątkowa. Działka nr 99 w Gdańsku, to ojcowizna Floriana Wojciechowskiego, byłego przewodniczącego rady nadzorczej LWSM „MORENA” byłego prezesa rady dzielnicy Piecki - Migowo i byłego prezesa lokalnego stowarzyszenia. Czy w takiej sytuacji nie nastąpiła kolizja interesów? Czy Wojciechowski mógł pełnić wymienione funkcje, jeśli zgarnął wraz z rodzeństwem 2,3 mln zł za niewykorzystane grunty na cele publiczne?

I jeszcze jedno. Trzy budynki zbudowane przez firmę Dekpol, na terenie zielonym, na którym zakazano jakiejkolwiek zabudowy, postawiono z naruszeniem przepisów o ochronie środowiska oraz przepisów o właściwości organu samorządu terytorialnego. To też nie miało znaczenia? cdn
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama