portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Morena (Piecki Migowo) - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Morena - sprawy dzielnicowe » Forum » Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popieram
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popieram

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Filip_Stankiewicz 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Nie Paź 07, 2018 14:55
Posty: 105
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Czw Paź 18, 2018 23:58    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

stefan4 napisał:
Pewnie.

Nie mam magicznej różdżki do przewidywania, co się stanie po wyborach. Nie upieram się przy kierowaniu się wynikami sondaży. Uważam tylko, że trzeba się kierować jakimś racjonalnym rachunkiem, a nie ,,lojalnością'', ,,wiernością'', czy wyznawanymi poglądami. Twoja ulubiona partia, kiedy dostanie władzę, to i tak oleje poglądy i zajmie się tym, czym zajmuje się każda władza. Należy tak głosować, żeby przyszłą władzę maksymalnie uzależnić od ,,ludu'', np. przez równowagę sił zwalczających się frakcji, na których los wpływ może mieć opinia publiczna.

Uważam za przegrywającą strategię, polegająca na oddaniu serca jakiejś jednej partii. Marzenie polityków, tak zwany ,,wyrobiony wyborca'', mający stałe i przewidywalne poglądy, zawsze przegrywa, bo nawet jeśli poparta przez niego partia wygra, to z nim nie będzie się liczyć. Politycy starają się o ,,zagospodarowanie'' głosów dotąd niezdecydowanych. Więc bądź wśród tych niezdecydowanych, inaczej Cię oleją.

To wszystko jest działaniem w niepewnej sytuacji, w braku podstawowych danych. Sondaże są zawodne, analizy w mediach są zawodne, inne wskaźniki są tak samo zawodne, oświadczenia i obietnice kandydatów nie mają żadnej wartości (mogą najwyżej służyć do rozpoznania, z kim dany kandydat jest w chwilowym układzie). A jednak to my wybieramy władze. Nie możemy tego zrobić optymalnie -- ale możemy lekko zwiększyć swoje szanse, o ile spojrzymy na wybory na chłodno, jak na grę, a nie emocjonalnie, jak na deklarację ideową.

- Stefan


Kiedy głosujemy nie mamy gwarancji, że człowiek, na którego głosujemy jest kompetentny, uczciwy i pracowity - ale fakt, że rząd Prawa i Sprawiedliwości/Zjednoczonej Prawicy ograniczył znacznie złodziejstwo mafii VAT-owskich tolerowane przez rząd PO-PSL i spełnił prawie wszystkie obietnice wyborcze pokazuje, że głos na listę numer 10 czyli Prawo i Sprawiedliwość daje największe szanse wybrania świetnego człowieka Smile

Jeśli chodzi o rząd PO-PSL to wejdź na portal tvp info i posłuchaj szokujących taśm, gdzie marszałek województwa zachodniopomorskiego z PO mówi, że połowa rządu Tuska to d**ile, którzy na niczym się nie znają - chyba nie trzeba więcej dowodów, aby nie ufać PO niż taka opinia ich ważnego polityka. A głosowanie według Pana zasady może spowodować, że to PO sama lub w koalicji znowu przejmie władzę na naszą zgubę.
stefan4 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 04, 2014 17:17
Posty: 295
Skąd: Morena

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 1:34    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Filip_Stankiewicz napisał:

Prawie miliard jednorazowo warto wydać, bo Przekop będzie służył mnóstwo lat [...] mniejsze będą koszty transportu towarów


Po pierwsze nie jednorazowo. Zalew jest płytki, jakieś 2.5 metra w najlepszym razie -- nie ma morskich statków transportowych o tak małym zanurzeniu. Wobec tego trzeba będzie wyryć w dnie rynnę z Nowego Światu do Elbląga. Ale dno Zalewu to muł, wobec tego ta rynna bedzie ciągle niszczała, więc trzeba będzie ją pogłębiać non-stop. Ponadto Zalew w zimie zamarza. Który armator zgodzi się popłynąć tam jesienią, ryzykując, że pozostanie do wiosny? Wobec tego trzeba będzie używać lodołamaczy. Jaki lodołamacz poradzi sobie na tak płytkiej wodzie? Pogłębianie i oczyszczanie lodu będą zapewne stale więcej kosztować niż obroty handlowe porciku w Elblągu.

W dodatku jakie towary mają tam byc wożone? Co i skąd łatwiej jest wozić przez porcik w Elblągu niż przez porty trójmiejskie? Węgiel z obwodu kaliningradskiego? -- do tego nie trzeba przekopu, to się robi na płaskodennych zalewowych barkach, które oczywiście nie mogą pływać po morzu.

Filip_Stankiewicz napisał:
rozwinie się też turystyka w tym regionie


Jak Pan łatwo łyka bez głębszego zastanowienia takie szumnie brzmiące hasełka... Jaka turystyka? Dla wczasowiczów w Krynicy Morskiej taki przekop to tylko kłopot. Dla jachtów -- czy zna Pan jakiś jacht, który ma wystarczająco duże zanurzenie, żeby bezpiecznie chodzić po Zatoce, a jednocześnie tak małe zanurzenie, żeby bezpiecznie chodzić po Zalewie? Ja znam: katamarany morskie. Jest ich w Polsce może kilkadziesiąt i więcej nie będzie, bo są cholernie drogie. A te kilkadziesiąt ma ciekawsze rzeczy do roboty, niż pchać się na zamulony Zalew, czyli płynąć na silniku do Elbląga na piwo, dwie godziny w każdą stronę. Zatoka i Zalew nadal pozostaną rozdzielone, nawet po przekopaniu Mierzei.

Ten projekt naprawdę nie ma żadnego sensu.

- Stefan
Marta_01 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Lut 15, 2014 13:56
Posty: 354
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 11:26    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Stefan 4 - szacunek za Pana wpisy …jak w debacie uniwersyteckiej w której z założenia nie obraża się strony przeciwnej , przedstawia argumenty w sposób który skłania do zastanowienia , refleksji ….


takie zasady potrzebne są w dyskusji na każdy temat ….
Alina121 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Pią Mar 30, 2018 19:13
Posty: 65
Skąd: Morena

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 12:53    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Oni i tak to wybuduja. Będzie można żaglówka popłynąć z Gdańska do Elbląga... Wspaniale Smile
stefan4 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 04, 2014 17:17
Posty: 295
Skąd: Morena

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 13:35    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Marta_01 napisał:
Stefan 4 - szacunek za Pana wpisy …jak w debacie uniwersyteckiej w której z założenia nie obraża się strony przeciwnej


Dziękuję za miłe słowa. Jednak dla równowagi stwierdzam, że mój oponent, pan Filip Stankiewicz również nikogo nie obrażał. Ja uważam tylko, że nie przedstawiał argumentów przemyślanych dogłębnie, a w szczególności były to głównie argumenty przeciw a nie za: przeciw PO, przeciw Rosji, przeciw ekologom... Ale ten sam zarzut można postawić mnie: jestem przeciw przekopywaniu Mierzei Wiślanej, a co proponuję w zamian? Skupię się tylko na tym przekopywaniu, chociaż chętnie zakwestionowałbym również inne tezy pana Filipa, ale zawsze byłem zdania, że jak się w dyskusji skacze z tematu na temat, to dyskusja zamienia się w bezproduktywną awanturę.

Tak więc absolutnie nie widzę, jak przekopanie Mierzei miałoby być opłacalne ekonomicznie. Port w Elblągu nie przyjmuje wielu towarów nie dlatego, że Rosjanie nie puszczają, tylko dlatego, że nikt tam niczego nie chce wozić, skoro pod ręką ma porty Trójmiasta, znacznie lepiej wyposażone, łatwiej dostępne i z niewykorzystanymi do końca mocami.

Pozostaje więc jeszcze znaczenie turystyczne ew. przekopu. Żeby można było z Pojezierza Iławskiego przepłynąć przez pochylnie, jez. Druzno, Elbląg, Zalew Wiślany i Zatokę Gdańską do Gdańska... Otóż ja tak płynąłem 3 razy jachtem i raz kajakiem -- tyle że zamiast Zatoki była rzeczka Szkarpawa, Wisła i Martwa Wisła. Na załączonej mapce oznaczyłem numerkami:
1 -- Zatoka Gdańska
2 -- Zalew Wiślany
3 -- Przekop Wisły (wykonany pod koniec wieku XIX, obecnie jej główne ujście)
4 -- Szkarpawa
5 -- Martwa Wisła
6 -- śluza w Przegalinie między Wisłą a Martwą Wisłą
7 -- śluza Gdańska Głowa między Wisłą a Szkarpawą
To jest ładna trasa i można by z niej łatwo zrobić turystyczne cacko. Należałoby tylko oczyścić Szkarpawę, tu i ówdzie podnieść przewody elektryczne, przerobić wrogą wodniakom konstrukcję mostu zwodzonego w Drewnicy i ew. zorganizować miejsca biwakowania na brzegach. Na to nie potrzeba wielkiego wysiłku narodowego z elitarnym dygnitarzem z trudem operującymi szpadlem przed okiem kamery, to wszystko dałoby się zrobić siłami powiatowymi.

To właśnie proponuję w zamian za przekop Mierzei i w tej sprawie jestem nareszcie za, a nie przeciw.

- Stefan



szkarpawa.png

szkarpawa.png


stefan4 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 04, 2014 17:17
Posty: 295
Skąd: Morena

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 13:46    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Alina121 napisał:
Oni i tak to wybuduja. Będzie można żaglówka popłynąć z Gdańska do Elbląga... Wspaniale Smile


Zawsze było można. Właśnie powyżej opisałem, którędy. Ale to powinna być żaglówka jeziorowa, z podnoszonym (przynajmniej częściowo) mieczem i składanym masztem. I broń Boze takim czymś wypływać na Zatokę -- SAR (ratownictwo morskie) ma inne rzeczy do roboty niż uganiać się po morzu za poprzewracanymi kajakami.

- Stefan
Filip_Stankiewicz 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Nie Paź 07, 2018 14:55
Posty: 105
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pią Paź 19, 2018 23:48    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

stefan4 napisał:
Filip_Stankiewicz napisał:

Prawie miliard jednorazowo warto wydać, bo Przekop będzie służył mnóstwo lat [...] mniejsze będą koszty transportu towarów


Po pierwsze nie jednorazowo. Zalew jest płytki, jakieś 2.5 metra w najlepszym razie -- nie ma morskich statków transportowych o tak małym zanurzeniu. Wobec tego trzeba będzie wyryć w dnie rynnę z Nowego Światu do Elbląga. Ale dno Zalewu to muł, wobec tego ta rynna bedzie ciągle niszczała, więc trzeba będzie ją pogłębiać non-stop. Ponadto Zalew w zimie zamarza. Który armator zgodzi się popłynąć tam jesienią, ryzykując, że pozostanie do wiosny? Wobec tego trzeba będzie używać lodołamaczy. Jaki lodołamacz poradzi sobie na tak płytkiej wodzie? Pogłębianie i oczyszczanie lodu będą zapewne stale więcej kosztować niż obroty handlowe porciku w Elblągu.

W dodatku jakie towary mają tam byc wożone? Co i skąd łatwiej jest wozić przez porcik w Elblągu niż przez porty trójmiejskie? Węgiel z obwodu kaliningradskiego? -- do tego nie trzeba przekopu, to się robi na płaskodennych zalewowych barkach, które oczywiście nie mogą pływać po morzu.

Filip_Stankiewicz napisał:
rozwinie się też turystyka w tym regionie


Jak Pan łatwo łyka bez głębszego zastanowienia takie szumnie brzmiące hasełka... Jaka turystyka? Dla wczasowiczów w Krynicy Morskiej taki przekop to tylko kłopot. Dla jachtów -- czy zna Pan jakiś jacht, który ma wystarczająco duże zanurzenie, żeby bezpiecznie chodzić po Zatoce, a jednocześnie tak małe zanurzenie, żeby bezpiecznie chodzić po Zalewie? Ja znam: katamarany morskie. Jest ich w Polsce może kilkadziesiąt i więcej nie będzie, bo są cholernie drogie. A te kilkadziesiąt ma ciekawsze rzeczy do roboty, niż pchać się na zamulony Zalew, czyli płynąć na silniku do Elbląga na piwo, dwie godziny w każdą stronę. Zatoka i Zalew nadal pozostaną rozdzielone, nawet po przekopaniu Mierzei.

Ten projekt naprawdę nie ma żadnego sensu.

- Stefan


Jeśli nawet radni PO i PSL z sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego ten projekt poparli to znaczy, że widzą możliwości rozwoju. Czy może to są sami dyletanci i władze miasta Elbląga też, bo też popierają?
stefan4 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 04, 2014 17:17
Posty: 295
Skąd: Morena

PostWysłany: Sob Paź 20, 2018 8:59    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Filip_Stankiewicz napisał:
Jeśli nawet radni PO i PSL [...]


Zdążył Pan na ostatnią chwilę przed ciszą wyborczą. Gratuluję Very Happy
Ja nie zdążyłem, dlatego odpowiedzieć mogę dopiero w poniedziałek, jeśli nadal będzie Pan zainteresowany.

- Stefan
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Paź 20, 2018 11:44    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Obaj nie zdążyliście.
Filip_Stankiewicz napisał:

Jeśli nawet radni PO i PSL [...]

stefan4 napisał:

Zdążył Pan na ostatnią chwilę przed ciszą wyborczą. Gratuluję:
Ja nie zdążyłem, dlatego odpowiedzieć mogę dopiero w poniedziałek, jeśli nadal będzie Pan zainteresowany.

- Stefan


Spójrzcie na daty umieszczenia swojego postu. Przecież to będzie wisieć przez 24 godziny. Typowe naruszenie ciszy wyborczej. Radzę jak najszybciej wycofać oba wpisy i spokojnie powtórzyć je w poniedziałek. Nadto, spójrzcie na tytuł tematu. Radzę szybko skasować oba posty, skoro kliknięcie "lubię to" może być naruszeniem ciszy wyborczej.
stefan4 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 04, 2014 17:17
Posty: 295
Skąd: Morena

PostWysłany: Pon Paź 22, 2018 1:21    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Filip_Stankiewicz napisał:

Jeśli nawet radni PO i PSL z sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego ten projekt poparli to znaczy, że widzą możliwości rozwoju. Czy może to są sami dyletanci i władze miasta Elbląga też, bo też popierają?


Ja podałem argumenty za tezą, że przekopywanie Mierzei nie ma merytorycznego sensu. Z ta argumentacją Pan nawet nie próbował podjąć dyskusji, powołał się Pan wyłącznie na politykę: że Rosja, że ekolodzy, że złodzieje, że radni z sejmiku. Niestety w naszym życiu publicznym stale tak się dzieje: argumenty merytoryczne nie tylko nie mogą przezwyciężyć argumentów politycznych, ale nawet nie są dopuszczone do publicznej dyskusji. Za PRL-u mówiło się, że silni politycznie zjedli silnych merytorycznie. Nadal ich zjadają, ta okoliczność się nie zmieniła.

Więc skoro pole dyskusji o przekopywaniu Mierzei oddaje mi Pan bez próby stawienia choćby cienia oporu, a za to zaprasza mnie Pan do dyskusji o działaniach polityków w sprawie przekopywania Mierzei, to OK, ja tam za Panem podążę. Dlaczego więc warmińsko-mazurscy radni PO i PSL poparli przesypywanie piasku na Mierzei?

Myślę, że dlatego, że oni również myślą politycznie, a zostali postawieni pod politycznym szachem. Otóż głównym beneficjentem wielkiej kasy, która teraz ma popłynąć z kieszeni podatnika na tą budowę ma być ich województwo (chociaż sama Mierzeja jest w woj. pomorskim, granica województw idzie środkiem Zalewu). Więc co mieli zrobić? Gdyby przedłożyli interes Polski ponad partykularny interes własnego województwa, to ich przeciwnicy waliliby w nich jak w bęben. Jak to, rząd chce dać pracę naszym ludziom -- a wy to odrzucacie?! Woj. warmińsko-mazurskie jest niepobitym polskim rekordzistą zarejestrowanego bezrobocia; jest również rekordzistą absolutnej nędzy (mierzonej procentem ludzi żyjących poniżej minimum egzystencji, w warunkach powodujących postępujące wyniszczenie organizmu). Gdyby nawet warmińsko-mazurscy radni PO i PSL byli najuczciwszymi patriotami a nie politykami swoich partii, to w takiej sytuacji i tak zawahaliby się przed odrzuceniem miliarda złotych (wydartego reszcie Polski).

Ale gdyby im dano wybór -- przekop Mierzei czy opieka zdrowotna, opieka społeczna, oświata, drogi itp. -- to nie sądzę, że nadal głosowaliby za wrzuceniem tego miliarda w muł Zalewu. Myślę zresztą, że PiSowscy radni podobnie. Ale ani jednym ani drugim nie pozostawiono wyboru.

- Stefan
Filip_Stankiewicz 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Nie Paź 07, 2018 14:55
Posty: 105
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Pią Lis 02, 2018 21:36    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

stefan4 napisał:
Filip_Stankiewicz napisał:

Jeśli nawet radni PO i PSL z sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego ten projekt poparli to znaczy, że widzą możliwości rozwoju. Czy może to są sami dyletanci i władze miasta Elbląga też, bo też popierają?


Ja podałem argumenty za tezą, że przekopywanie Mierzei nie ma merytorycznego sensu. Z ta argumentacją Pan nawet nie próbował podjąć dyskusji, powołał się Pan wyłącznie na politykę: że Rosja, że ekolodzy, że złodzieje, że radni z sejmiku. Niestety w naszym życiu publicznym stale tak się dzieje: argumenty merytoryczne nie tylko nie mogą przezwyciężyć argumentów politycznych, ale nawet nie są dopuszczone do publicznej dyskusji. Za PRL-u mówiło się, że silni politycznie zjedli silnych merytorycznie. Nadal ich zjadają, ta okoliczność się nie zmieniła.

Więc skoro pole dyskusji o przekopywaniu Mierzei oddaje mi Pan bez próby stawienia choćby cienia oporu, a za to zaprasza mnie Pan do dyskusji o działaniach polityków w sprawie przekopywania Mierzei, to OK, ja tam za Panem podążę. Dlaczego więc warmińsko-mazurscy radni PO i PSL poparli przesypywanie piasku na Mierzei?

Myślę, że dlatego, że oni również myślą politycznie, a zostali postawieni pod politycznym szachem. Otóż głównym beneficjentem wielkiej kasy, która teraz ma popłynąć z kieszeni podatnika na tą budowę ma być ich województwo (chociaż sama Mierzeja jest w woj. pomorskim, granica województw idzie środkiem Zalewu). Więc co mieli zrobić? Gdyby przedłożyli interes Polski ponad partykularny interes własnego województwa, to ich przeciwnicy waliliby w nich jak w bęben. Jak to, rząd chce dać pracę naszym ludziom -- a wy to odrzucacie?! Woj. warmińsko-mazurskie jest niepobitym polskim rekordzistą zarejestrowanego bezrobocia; jest również rekordzistą absolutnej nędzy (mierzonej procentem ludzi żyjących poniżej minimum egzystencji, w warunkach powodujących postępujące wyniszczenie organizmu). Gdyby nawet warmińsko-mazurscy radni PO i PSL byli najuczciwszymi patriotami a nie politykami swoich partii, to w takiej sytuacji i tak zawahaliby się przed odrzuceniem miliarda złotych (wydartego reszcie Polski).

Ale gdyby im dano wybór -- przekop Mierzei czy opieka zdrowotna, opieka społeczna, oświata, drogi itp. -- to nie sądzę, że nadal głosowaliby za wrzuceniem tego miliarda w muł Zalewu. Myślę zresztą, że PiSowscy radni podobnie. Ale ani jednym ani drugim nie pozostawiono wyboru.

- Stefan


Napisałem ten sposób, bo miałem mało czasu - natomiast są przecież statki mające niewielkie zanurzenie. Są wreszcie barki - one mają już w ogóle bardzo małe zanurzenie i można by sobie wyobrazić, że ileś barek (nie podaję liczby, bo to zależy od potrzeb) kursowałoby tylko między Trójmiastem, a Elblągiem - a w Elblągu te towary byłyby przeładowywane na transport lądowy. Już to by w perspektywie dało spore oszczędności na paliwie czy też remontach dróg (tysiące TIR-ów mniej spowodowałoby, że te drogi by dużo dłużej wytrzymały).
stefan4 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 04, 2014 17:17
Posty: 295
Skąd: Morena

PostWysłany: Nie Lis 04, 2018 21:20    Temat postu: Re: Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popie

Filip_Stankiewicz napisał:

Napisałem ten sposób, bo miałem mało czasu


Przez ostatnie 2 tygodnie ani chwili. Czas znalazł się dopiero na 2 godziny przed kolejną ciszą wyborczą. I to tylko czas na powtórzenie tych samych mglistych stwierdzeń, które już dawno przewałkowaliśmy.

Ja sądzę, że nie interesuje Pana żaden przekop, ani żadna sprawa dzielnicy Piecki-Migowo, czy też Gdańska, ani też żadna inna sprawa merytoryczna dotycząca Polaków, a tylko znalezienie kija, którym można by przywalić przeciwnikom politycznym. Jeśli jest Pan zdania, że mój sąd jest niesprawiedliwy, to proszę zabrać merytoryczny głos na długo przed kolejną ciszą wyborczą.

Filip_Stankiewicz napisał:
natomiast są przecież statki mające niewielkie zanurzenie. Są wreszcie barki [...] kursowałoby tylko między Trójmiastem, a Elblągiem


Merytorycznie, to znaczy m.in., że zastanowi się Pan, jak te barki o niewielkim zanurzeniu mają wypływać na Zatokę i nie zostać przewrócone pierwszą większą falą; oraz dlaczego nie mogą kursować istniejącym od zawsze szlakiem: port w Gdańsku -- Martwa Wisła -- Wisła -- Szkarpawa -- Zalew -- rzeka Elbląg -- port w Elblągu. Proszę odrobić pracę domową, choćby na 2+, zanim Pan się tu ponownie zgłosi z kolejną napaścią.

- Stefan
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama