portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Morena (Piecki Migowo) - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Morena - sprawy dzielnicowe » Forum » Podwyżka Czynszu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Podwyżka Czynszu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bogdan136 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lis 17, 2018 8:32
Posty: 11
Skąd: Morena

PostWysłany: Sob Gru 15, 2018 13:04    Temat postu: Podwyżka Czynszu

Dotarła do mnie informacja o podwyżce czynszu w LWSM od grudnia.
Czy Bywalcy Forum coś wiedza na ten temat?
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Gru 15, 2018 21:49    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Kolego Bogdanie, Forumowicze wszystko wiedzą, ale nie o wszystkim chcą mówić albo pisać. Ja mam natomiast inne pytanie: czy liczbowa część Twojej nazwy zapisana literowo w systemie rzymskim, to jest CXXXVI równa jest liczbie tematów zastępczych, które zamierzasz wszcząć na Forum? Kto Ci podrzuca takie wątpliwości? Jeśli jesteś członkiem spółdzielni, to dostaniesz informację do mieszkania a jeśli nie jesteś członkiem, to co Cię obchodzą zobowiązania innych.

PS W spółdzielczości nie ma czynszu. Jest opłata za użytkowanie mieszkania. Wysokość opłat jest regulowana jakimś bzdurnym regulaminem. Natomiast śpi rada nadzorcza, do obowiązków której należy kontrola zarządu. Kontrola ta ogranicza się do rozdawania premii zarządowi - raz 13% drugi raz 80% przed zakończeniem kwartału. A poza tym wszystko o key! Oby do Świąt. Później już poleci. Sylwester ... i od nowa.
Bogdan, Bogdan trzymaj się - CXXXVI = 136 Pozostało jeszcze 133 przy czym 3 jest wzięte liczebniczo. Bo 3 = czy może być wzięte zapytajnie. Ale o tym można się dowiedzieć z kabaretu "Dudek" a nie z regulaminu LWSM "MORENA" A tak na poważnie: czy spółdzielnia Morena to nie kabaret? Jedno trzeba przyznać - bilety cholernie drogie.
Bogdan136 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lis 17, 2018 8:32
Posty: 11
Skąd: Morena

PostWysłany: Nie Gru 16, 2018 16:58    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Kolego Eljot
Skąd przypuszczenie o tematach zastępczych? A Czy Ty jesteś Członkiem spółdzielni? Trochę to niegrzecznie zaczepiać i zakładać, że inni nie mają nic do powiedzenia! Widzę, że zdominowałeś wpisy, ale całość Twojego pisania to bezowocne nawoływania do buntu i pouczania innych o tym, że nie mają pojęcia o prawie. Skoro lubisz pouczać, to załóż szkołę i ucz. Na przyszłość proszę nie zaczepiać i, jeśli kolega potrafi(?), dyskutować rzeczowo a nie personalnie.
Alina121 
   

Stały bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Pią Mar 30, 2018 19:13
Posty: 65
Skąd: Morena

PostWysłany: Nie Gru 16, 2018 20:04    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Kolego Eliocie, jeżeli Zarząd i RN zamierzają nas zaskoczyć podwyzkami czynszu to myślę, że zwłaszcza przed wyborami, jest to okoliczność, która może skończyć panowanie... Milosciwie nam panujących Wink

Co do nowego członka na forum, no cóż, skoro atakuje Cie wiedzą o braku twojego członkostwa, to raczej ma ta wiedzę od kogoś z baraczku zarządy niż z Dziennika Bałtyckiego. Jest więc niewiarygodny, choć przynosi ciekawe wieści...

Pozdrawiam,

Ps to na kogo głosujemy?
Marta_01 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Lut 15, 2014 13:56
Posty: 354
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 16, 2018 21:52    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Panie „Bogdanie136” , przy dołożeniu staranności powinien Pan przyznać - jeżeli czytał Pan komentarze do zainicjowanego przez Pana tematu o ważnym tytule pt "Lekarstwo na Spółdzielnię - że ostatnie dwa komentarze Pana „Eliot13” (z dnia 14-go grudnia br w temacie „Lekarstwo na Spółdzielnie” ) są rzeczowe i wnoszą coś pożytecznego - w tym trafne „podsumowanie .
Nie czytałam pozostałych …..

Przyznam że zapytanie Pana na forum (zamiast w Sp-ni lub bezpośrednich sąsiadów) o ewentualną podwyżkę czynszu (opłaty za lokal mieszkalny w tym koszty eksploatacji) również mnie rozczarowało ...

... p.s pozdrawiam i życzę wszystkim piszącym na tym forum więcej wzajemnej życzliwości , spokoju i efektywności działania...
Zbliżają się wyjątkowe , jedyne takie dni w roku ....dobre , ciepłe i piękne - niech będą takie dla wszystkich!
Bogdan136 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lis 17, 2018 8:32
Posty: 11
Skąd: Morena

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 11:44    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Dla jasności obrazu:
@eljot13
Ja mam natomiast inne pytanie: czy liczbowa część Twojej nazwy zapisana literowo w systemie rzymskim, to jest CXXXVI równa jest liczbie tematów zastępczych, które zamierzasz wszcząć na Forum? Kto Ci podrzuca takie wątpliwości?
Jeśli jesteś członkiem spółdzielni, to dostaniesz informację do mieszkania a jeśli nie jesteś członkiem, to co Cię obchodzą zobowiązania innych.

@alina121
Co do nowego członka na forum, no cóż, skoro atakuje Cie wiedzą o braku twojego członkostwa,...

Trochę chyba coś nie bardzo zgodne z faktami kto kogo atakuje? Podejrzenie o tematy zastępcze to znaczy, że tylko te poruszane rzez eljota sa istotne? To Forum zostało założone przez eljota czy może ten temat? Skoro eljot13 uznał za zasadne pytać o członkostwo to i ja mam takie prawo w stosunku do Niego! Milo witacie ewentualnych nowych "współtowarzyszy" gratuluję!

@Marta 01
Nie czytałam pozostałych …

A ja zadałem sobie ten trud nim napisałem pierwszego posta. Ma Pani rację, że część wpisów osoby z nickiem eljot13 wnosi wiedzę choć ogólny "trend " wpisów to pomieszanie postaw, które żadnego (jak widać po analizie!) efektu nie dają. Być może brak jedności bierze się z różnych celów osób odczuwających bezprawne działania zarządu spółdzielni. W mojej ocenie bez jasnego sformułowania co jest ważniejsze, a co mniej ważne, żadna reforma, odwołanie skonsolidowanych władz nie będzie możliwe. Potwierdza to pośrednio wpis aliny, która natychmiast dokonuje stygmatyzacji. Jeśli pisujący tutaj nie rozumieją, że sprzeczność indywidualnych poglądów nie musi oznaczać braku przymierza dla realizacji jakiegoś wyższego celu to efekt będzie taki jak ten o którym pisałem wcześniej - żaden !
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 18:05    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Alina - Bogdan - Marta - Leszek

Przestańmy bić pianę, bo to bez sensu. Dobierzmy 10 osób (minimum 6 ale to ryzykowne) i załóżmy nowy podmiot spółdzielczy, następcę prawnego LWSM "MORENA" opracujmy nowy statut, powołajmy zarząd i zgłośmy do Sądu rejestrowego. I wszystkie problemy z głowy. Poza jednym, kto zechce zostać prezesem zarządu. Czy zarząd ma być jednoosobowy - dwuosobowy - wieloosobowy? Czy ma być rada nadzorcza, czy tylko komisja rewizyjna? Czy tworzyć inne komisje stałe lub okazjonalne? No i statut. Statut należy opracować całkowicie nowy, od początku konsultując ze Spółdzielcami, bez pomocy Szultk'a, Krawczykiewiczów, Bykowskich, itd. Proste? To do roboty.
Bogdan136 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lis 17, 2018 8:32
Posty: 11
Skąd: Morena

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 15:18    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

eliot13 napisał:
Alina - Bogdan - Marta - Leszek

Dobierzmy 10 osób (minimum 6 ale to ryzykowne) i załóżmy nowy podmiot spółdzielczy, następcę prawnego LWSM "MORENA" opracujmy nowy statut, powołajmy zarząd i zgłośmy do Sądu rejestrowego. I wszystkie problemy z głowy.


Od połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku (o ile dobrze wiem?) istnieje spółdzielnia Morena. Od początku, jak wynika z tego Forum, kaleka i pełna "dziwnych" zdarzeń. Propozycja w mojej ocenie cąłkowicie chybiona. Oto dowody:
1/ Ile było zarządów i rad nadzorczych do dziś? Ile z nich było dobre?
2/ Za każdym razem (jak widać po wpisach) rządzą ludzie robiący nielegalne interesy, a Członkowie utrzymują darmozjadów i złodziei finansując przy okazji pracę całkowicie zbędnym pracownikom.
3/ Jaka jest gwarancja, ze kolejny zarząd i kolejna, jeszcze mniejsza a więc łatwiejsza do "kupienia" rada będzie uczciwa skoro spółdzielczość mieszkaniowa to jedna ogólnopolska mafia?
4/ Po co mi majątek z którego nie korzystam (dom Jana Pawła, Maximus etc.?), a na który ciągle płacę?
5/ Dlaczego miałbym rezygnować z luksusu możliwości szybkiego wybierania i odwoływania zarządcy mojej nieruchomości skoro w ślad za tym idzie efektywne obniżenie kosztów utrzymania nieruchomości?
Tyle w temacie. Wszystkim bez wyjątku życzę Świąt Wspaniałych i Szczęśliwego Nowego Roku.
aleksawu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 06, 2015 17:56
Posty: 19
Skąd: Morena

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 15:56    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Bogdan136 napisał:
Dotarła do mnie informacja o podwyżce czynszu w LWSM od grudnia.
Czy Bywalcy Forum coś wiedza na ten temat?


Sprawdziłam naliczenie czynszu za grudzień. Podwyżki nie mam.
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 19:23    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Bogdan136 napisał:

Tyle w temacie. Wszystkim bez wyjątku życzę Świąt Wspaniałych i Szczęśliwego Nowego Roku.


Bogdan, wszcząłeś temat i go zamknąłeś. Takie Twoje niepisane prawo. Za życzenia dziękuję i wzajemnie życzę samych przyjemności - zero trosk - dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności nie tylko na Święta, ale w całym Nowym 2019 Roku, Tobie i Wszystkim Forumowiczom.
Bogdan136 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lis 17, 2018 8:32
Posty: 11
Skąd: Morena

PostWysłany: Sob Gru 29, 2018 12:20    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Dotarła również kolejna informacja. Tym razem o obniżce czynszu. Zadziwiająca idea "zarządzania" finansami! Co najłatwiej w mętnej wodzie? Kto celowo wznieca bałagan w finansach? Brawo! obie odpowiedzi trafne!. Szczęśliwego Nowego Roku!
eliot13 
   

VIP


Dołączył: Śro Lut 19, 2014 12:30
Posty: 1618
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Sob Gru 29, 2018 21:10    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Bogdan, przestań proszę bić pianę. Nie wykorzystuj drobnych spraw dla uzasadnienia wskazanych przestępstw. Dowiedz się wpierw, jakie uprawnienia przysługują członkowi spółdzielni mieszkaniowej, a dopiero później atakuj. Każda zmiana opłat musi być udokumentowana przez zarząd na trzy miesiące przed ich zastosowaniem. Jeśli nie zostałeś powiadomiony pisemnie o nowych stawkach opłat wraz z pisemnym uzasadnieniem, to nie zostałeś powiadomiony. Jeśli nie zostałeś powiadomiony, to nie ma sprawy. Jeśli zaś Spółdzielnia postąpiła zgodnie z prawem, nie z regulaminem, to możesz to naruszenie zgłosić do sądu. Jeśli nie wiesz jak to się robi, to póki co, na Morenie można uzyskać bezpłatne porady prawne - Dom Sąsiedzki w budynku Przychodnia "MORENA" wejście od ulicy Piecewska - wejście do siłowni B-52 Jeśli mnie pamięć nie myli, to w s-ni Morena nie było jeszcze przypadku, aby ktokolwiek złożył tego typu skargę do sądu, choć większość spraw nadaje się do prokuratury.

A propos prokuratury. Dnia 15 października 2018 r., zostało wszczęte śledztwo w sprawie sędzi sądu okręgowego, która jest referentem w dwóch sprawach spółdzielczych. Śledztwo powinno być ukończone w ciągu 3 miesięcy. Zażądałem od prokuratora referenta uznania wszystkich Członków naszej Spółdzielni, za ujawnionych pokrzywdzonych. I co? Wszystkie prokuratury w Gdańsku, zrobiły sobie wolne od wigilii do 2 stycznia włącznie. Co o tym sądzić - brak wolnych terminów? Czy w ciągu niecałych dwóch tygodni, można nadrobić zaległości z minionych jedenastu? Na pewno nie, bo wiem jakie składałem wnioski i czego żądałem. Zapewniam, że chodzi o sprawy wielkie. Zawsze twierdziłem, że ten wrzód kiedyś pęknie. Może teraz?
Bogdan136 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lis 17, 2018 8:32
Posty: 11
Skąd: Morena

PostWysłany: Wto Sty 01, 2019 22:52    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Eliot
Byłoby miło gdybyś przestał bawić się w mentora i moderatora w jednej osobie. Nie podoba mi się, że próbujesz mnie pouczać, bo dla mnie twoje informacje o tym co komu nakazałeś, poleciłeś etc. są właśnie biciem piany. Forum jest ogólnodostępne więc co wolno Tobie - wolno i mnie tyle, że ja nie próbuję Cię pouczać i ograniczam się jedynie do informowania.
mat1234 
   

Bywalec


Wiek: 47
Dołączył: Wto Sty 13, 2009 21:10
Posty: 42
Skąd: gdanska

PostWysłany: Śro Sty 02, 2019 18:48    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Na stronie internetowej lwsm morena jest informacja ze opłaty dla spółdzielców będą niższe.
Poniżej informacje ze strony:

http://www.morena.com.pl/index.php/organy-spoldzielni/zarzad/informacje-zarzadu/1707-komunikat-zarzadu-20181228?699f2789a261c6e2491bb09c2860de3d=add6afe5d6d5f8964749fc2ca9ed0fb7

W związku ze złożonym przez Zarząd LWSM Morena zobowiązaniem, począwszy od 01.01.2019 w opłatach w roku 2019 nie zostaną umieszczone pozycje opłat na:

Eksploatacja podstawowa - fundusz remontowy – docieplenia w wysokości 0,90 zł/m2 miesięcznie.
Eksploatacja podstawowa - fundusz remontowy – docieplenia w budynkach docieplonych w wysokości 0,20 zł/m2 miesięcznie.
Skutkować to będzie zmniejszeniem miesięcznych naliczeń opłat czynszowych o kwotę 0,90+0,20=1,10 zł/m2 począwszy od 1 stycznia 2019 roku.

Można to sprawdzić na stronie lwsm morena.
mila_01 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Kwi 13, 2016 8:57
Posty: 152
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 9:46    Temat postu: Re: Podwyżka Czynszu

Spółdzielnia podnosi czynsz? Zobacz, za co płacisz!

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/czynsze-moga-wzrosnac/13ln04j.amp
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama