portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Morena (Piecki Migowo) - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Morena - sprawy dzielnicowe » Forum » Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Cze 25, 2019 14:48    Temat postu: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Co mają wspólnego kwiatki z załączonych zdjęć?

Jakieś 4 lata temu postanowiłam posadzić na trawniku przed blokiem trochę kwiatów i aromatycznych ziół. Z jednej strony by było ładniej, a z drugiej strony, może by było mniej kleszczy w trawie.

Kwiatki sobie rosły mimo regularnych susz, kosiarze raczej je omijali, dziki wyjadły tulipany, ale piwonie i irysy zostawiły, bawiące się dzieci też ich jakoś nie zniszczyły. Aż od dwóch lat moja administracja przestała walczyć z drzewami rosnącymi przy fundamentach bloków, zaczęła walczyć z nielegalnymi nasadzeniami, a klombami i rabatami w szczególności. W ogłoszeniach motywowano to tym, że nie gwarantują ochrony przed pielęgnacją zieleni.

No, to ustawiłam porządniejsze płotki, nie tylko z kijów wetkniętych w ziemię, jako znak dla kosiarzy, by spróbowali ominąć.

Ale jednak to kogoś wkurzyło.

Według słów administratorki z Bulońskiej, jest to dowód na zawłaszczenie mienia LWSM Morena przeze mnie. Posadziłam je nielegalnie, w związku z czym zostały skazane na skoszenie, żeby ukrócić nielegalny proceder.

Powiedziano mi dzisiaj rano, że wszyscy w moim bloku "od A do E" protestowali przeciwko sadzeniu takich kwiatków. Tylko kwiatki zasadzone w uzgodnieniu z administracją (a może nawet siłami wynajętych za nasze pieniądze zieleniarzy) nie będą zawłaszczeniem mienia LWSM Morena.

Jeszcze w niedzielę 23.06.2019 około godziny 19.15 pogoniłam jakiegoś ludka łażącego pod balkonami, powołującego się na jakiegoś grubszego pana, który tu mieszka i rozmowę ze spółdzielnią, że ma usunąć moje płotki, bo przeszkadzają w rozpoczętym koszeniu trawy. Niestety, w poniedziałek, jak poszłam do pracy płotki znikły, ale kwiatków jeszcze nie skoszono. Złodzieje byli na tyle staranni, że nie znalazłam już żadnej resztki płotka. Pewnie gdzieś wywieźli razem ze skoszoną trawą.

Dziś rano się dowiedziałam od administratorki, że to była akcja moich sąsiadów, protestujących przeciwko mojej samowoli, a nie akcja zorganizowana przez administrację.

Oczywiście zwymyślałam towarzystwo od złodziei i po drodze do domu zaczepiłam kilku sąsiadów i sąsiadek. Nikt mi nie potwierdził jakiegokolwiek protestu, jeden nawet powiedział, bym sadziła, to będzie ładniej. Twierdzenie, że przeciwko moim kwiatkom protestowali w moim bloku "wszyscy od A do E" było obrzydliwym kłamstwem.

Nie pierwsze i nie ostatnie kłamstwo rodem z tej administracji.
Szczucie na siebie sąsiadów jest typowym działaniem władzy: "dziel i rządź", a ta pani doskonale opanowala tą sztukę.

W załączeniu zdjęcia, chyba może już historyczne.
***

Wiem, że to bzdura na tle całości przewałów w spółdzielni, ale widać czym się zajmują nasi władcy: walczą z nielegalnymi kwiatkami.

Obrzydlistwo...



img_0455.jpg
 Opis:
Piwonia i irys przekwitły, rozchodnik niedługo by zakwitł

img_0455.jpg





img_0454.jpg
 Opis:
Nawet nie znam nazwy tego kwiatka, ale widać, że się stara ładnie wyglądać

img_0454.jpg





img_0449.jpg
 Opis:
janowiec, chętnie odwiedzany przez pszczoły i trzmiele

img_0449.jpg


basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Lip 01, 2019 15:42    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Ciąg dalszy:

W środę 26.06.2019 kwiatki skoszono, a te pomarańczowe (na zdjęciu wyżej), to nawet wypielono, by przypadkiem nic nie kwitło.

Koszt: płotki + wartość rynkowa roślin, czyli razem kilka ładnych setek złotych

Czy było możliwe ominięcie moich kwiatków? Oczywiście, bez problemów. Zostawiono w spokoju wiele innych kwiatów w innych miejscach, wyżyto się specjalnie na tym, co ja zrobiłam.

Czyli tak: administratorka razem z gospodarzem mojego bloku zorganizowali kradzież płotków i zniszczenie kwiatów, tylko po to, by udowodnić, kto ma władzę. Musiałam im bardzo boleśnie nadepnąć na odciski.
Rozumiem, że bezpośredni wykonawcy wyroku, czyli zieleniarze, tylko wykonywali polecenia, nawet, jesli byli poinstruowani, jak mają kłamać w w przypadku wścibstwa mieszkańców.

***

Sprawdziłam regulaminy dostępne w internecie.
Mam prawo dbać o kwiaty, trawniki i krzewy.
Mam uzgadniać sadzenie drzew, krzewów i roślin pnących się po ścianach budynków
Mam uzgadniać zakładnanie ogródków przydomowych.

Czy moje rośliny ogrodzone płotkiem wysokości 20 cm to prywatny ogródek przydomowy, czy tylko ogólnodostępna rabata?

Administratorka 25.06.2019 mi wykrzyczała, że jeśli chcę kwiatów, to muszę zebrać podpisy wszystkich mieszkańców, to wtedy, jeśli bedą takie możliwości, to zakupi sadzonki i wezwie zieleniarzy, by je posadzili. Miałabym się nachodzić po ludziach, którzy mieszkają stale, lub sa tylko na kwaterze lub ich nie ma. Jest to warunek niemożliwy do spełnienia, dzięki czemu administratorka planowała, by mieć święty spokój.

A może to powrót do sławetnej humanizacji blokowiska? Jeśli mieszkańcy by się nie zgodzili na dodatkowe bloki między blokami, to na Morenie miała by zapanować pustynia.

Zostaje podliczyć straty i zgłosić odpowiednim władzom złośliwą dewastację. To akurat jestem w stanie załatwić.

cdn



img_0473.jpg
 Opis:
Przy sąsiednim bloku też bez problemów ocalały rośliny ogrodzone płotkami i nieogrodzone. Przy okazji widać różnicę między mocno ogrodzonym ogródkiem przydomowym, a po prostu posadzonymi roślinami.

img_0473.jpg





img_0471.jpg
 Opis:
Zostawiono w spokoju nawet te popłochy

img_0471.jpg





img_0462.jpg
 Opis:
Kwiatki wykoszono bardzo dokładnie

img_0462.jpg


basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Lip 15, 2019 14:10    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Ciekawe, skąd ta energia w tępieniu akurat kwiatków posadzonych przeze mnie? Czy dlatego, że wytykałam administratorce wielokrotnie nieprawidłowości w utrzymaniu zieleni i brak nadzoru nad zieleniarzami? Czy dlatego, że udowodniłam jej obiektywne kłamstwa w kontaktach ze mną lub obiektywnie głupie decyzje? Mam to na piśmie, jeśli by ta osoba miała zamiar się wdawać w dysputy na tematy osobiste.

Oczywiście cdn.

A tak wygląda podstawa wymyślona przez moją administratorkę dla przeprowadzenia całej akcji.



kwiatki-komunikat.jpg
 Opis:
Jak widać to jest bezimienne dzieło administracji, z którego jednak nie wynika obietnica zorganizowania usunięcia nieprawomyślnych kwiatków

kwiatki-komunikat.jpg


basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 13:29    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

W końcu znalazłam zdjęcie pokazujące, jak by to mogło już teraz wyglądać, gdyby nie zorganizowanie zniszczenia tego, co posadziłam.
Zdjęcie zostało zrobione w lipcu 2016



img 9930-a.jpg
 Opis:
Zamiast takich kwiatków mamy łysy placek i zadowoloną z siebie administratorkę

img 9930-a.jpg


basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Lip 26, 2019 14:06    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Mamy ciąg dalszy, czyli dostałam pismo ze spółdzielni.

Okazuje się, że wszystko jest super, nikt na nikogo się nie uwziął, nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności, nie wolno sadzić drzew i krzewów, a nawet mamy stanowisko inspektora do spraw nadzoru robót arborystycznych (po polsku to oznacza zieleniarza od roślin zdrewniałych).

Jaki z tego wniosek: Administracja II woli zajmować się snuciem intryg, aby skłócić sąsiadów, niż zajmować się tym, do czego zostali zatrudnieni.
Nadzór nad zieleniarzami i wyegzekwowanie terminowego wykonania koniecznych prac nalezy do administracji.

Dokonanie złosliwej egzekucji na dwóch rabatach na ulicy Warneńskiej jest objawem chorobliwej żądzy władzy u ludków opłacanych za nasze pieniądze.



img_0510.jpg
 Opis:
A tak wyglądają jesiony pod moim blokiem: artystycznie docięte, by się na pewno wywróciły na trawnik, a nie na chodnik. Dodatkowo widok uzupełnia sterczący nad trawnikiem, długi, suchy konar.

img_0510.jpg





morena-pismo-07-2019-1.jpg
 Opis:
Zwierzchnik mojej administratorki się wypowiedział w sprawie i udowodnił jednocześnie swoje kompetencje

morena-pismo-07-2019-1.jpg




Ostatnio zmieniony przez basiag dnia Fri Jul 26, 2019 14:16, liczba edycji: 1
basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Lip 26, 2019 14:09    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Lista skoszonych roślin:

2 krzaczki 4-letnie janowca
1 krzaczek lawendy
1 krzaczek dzwonkowca kosmaczka
1 piwonia 3-letnia
1 indygowiec 4-letni
2 krzaczki hyzopu 4-letnie
1 krzaczek tymianku 2-letni
1 krzaczek przegorzana kulistego
1 krzaczek irysa
1 duża kępa estragonu
1 sadzonka gorysza
1 sadzonka pierwiosnka
1 kępa roślinki, której nazwy nie znam - do czasu skoszenia kwitła na pomarańczowo.
1 krzaczek rozchodnika wielkiego
Dużo siewek i sadzonek aksamitek, onętek i nagietków

cdn
basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2019 13:56    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Żeby było śmieszniej, to władze spółdzielni rozpisały konkurs na ogródki przydomowe. Termin zgłoszeń do dzisiaj.


kwiatki-konkurs-1.jpg
 Opis:
Takie ogłoszenie zawisło na tablicy ogłoszeń w mojej klatce

kwiatki-konkurs-1.jpg


boguslaw18 
   

Forumowicz


Wiek: 58
Dołączył: Pon Lip 15, 2019 16:25
Posty: 110
Skąd: Piecki Migowo

PostWysłany: Śro Paź 09, 2019 21:03    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

basiag napisał:
Lista skoszonych roślin:

2 krzaczki 4-letnie janowca
1 krzaczek lawendy
1 krzaczek dzwonkowca kosmaczka
1 piwonia 3-letnia
1 indygowiec 4-letni
2 krzaczki hyzopu 4-letnie
1 krzaczek tymianku 2-letni
1 krzaczek przegorzana kulistego
1 krzaczek irysa
1 duża kępa estragonu
1 sadzonka gorysza
1 sadzonka pierwiosnka
1 kępa roślinki, której nazwy nie znam - do czasu skoszenia kwitła na pomarańczowo.
1 krzaczek rozchodnika wielkiego
Dużo siewek i sadzonek aksamitek, onętek i nagietków

cdn


Bardzo, bardzo szkoda tych roślin. Jak widać chcą nas pozbawić wszystkiego, nawet miłego widoku. O szacunku to już nawet nie ma co wspominać.
kaniaa 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Paź 13, 2019 19:29
Posty: 3
Skąd: Gańsk Morena

PostWysłany: Nie Paź 13, 2019 19:49    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

A dlaczego Pani tak bardzo upiera się, żeby nie konsultować nasadzeń z administracją? Dlaczego tak uporczywie unika stosowania się do regulaminu Spółdzielni Morena? Przecież nie są to jakieś warunki nie do spełnienia. Czy to takie dziwne, że jeżeli mieszka się w bloku, to trzeba uzyskać zgodę sąsiadów na własne pomysły względem części wspólnych? Czy wyobraża sobie Pani, że komuś przychodzi do głowy posadzić przed blokiem np. dyptam, bo to taki ładny kwiatek?
Tyle czasu poświęciła Pani na zaprezentowanie swojej walki tu na forum, a nie znalazła czasu, żeby załatwić sprawę po prostu jak wszyscy, tak jak należy? Sama Pani przedstawia przykłady, że sąsiedzi sadzą rośliny, które nie są niszczone. Pewnie te osoby załatwiły sprawę tak, że ma to ręce i nogi. Może warto się ich zapytać w jaki sposób to zrobiły. Mam nadzieję, że uda się to również Pani.
Moreniaczka 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Mar 19, 2015 13:42
Posty: 50
Skąd: Piecki-Migowo

PostWysłany: Wto Paź 15, 2019 8:21    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Kania, właśnie też nie jestem w stanie tego zrozumieć.. Pani zrobiła sobie ogródek, bez pozwolenia i pomimo jasnego stanowiska ze strony administracji wyrażonego w piśmie kręci teraz dramę że coś zostało zniszczone, czy to tak ciężko przejść się po kilku klatkach i zebrać podpisy od sąsiadów ? Może nawet MORENA wtedy dołożyła by się do kosztów założenia takiego ogródka i służyła fachową pomocą. Ale nie, lepiej jest zrobić coś bez zgody, a następnie mieć pretensję do innych..
I jak trafnie Pani zauważyła więcej czasu i zapału zajęło wypisywanie strat na forum niż załatwienie sprawy jak należy.

_________________
No Hanya No Cry - niech śpiewa cały kraj !
basiag 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Mar 10, 2011 14:30
Posty: 37
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 26, 2019 14:17    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Nareszcie się ogarnęłam z moimi sprawami i czas na odpowiedź dla obydwu wcieleń mojej pani administratorki, bo któżby inny by tak do mnie napisał?

Wydaje mi się, że wpisy sie pojawiły akurat po obradach komisji konkursowej "Morena w kwiatach", gdzie ja zgłosiłam moje zniszczone kwiaty z prośbą o nagrodę specjalną.

kaniaa napisał:
A dlaczego Pani tak bardzo upiera się, żeby nie konsultować nasadzeń z administracją? Dlaczego tak uporczywie unika stosowania się do regulaminu Spółdzielni Morena?


Bo moje kwiatki były starsze, niż nowe pomysły administracji, jak dokuczać mieszkańcom, szczególnie takim, którzy się czepiają za głupie pomysły lub niewykonane obowiązki.
W regulaminie nic nie ma o zakazie sadzenia kwiatów, jest nakaz uzgadniania sadzenia drzew i krzewów.

Cytat:

Przecież nie są to jakieś warunki nie do spełnienia. Czy to takie dziwne, że jeżeli mieszka się w bloku, to trzeba uzyskać zgodę sąsiadów na własne pomysły względem części wspólnych?


Nikt mnie nigdy nie pytał o pozwolenie na sadzenie kwiatków przy bloku, nawet tych regularnie nagradzanych w konkursach, więc i ja nie czuję takiej potrzeby. To jasne.

Nie skarżę się na dzieci grające w piłkę ani na psy, ani nawet na dziki.
Kwiaty zostały karnie zniszczone na zlecenie administracji.

Cytat:

Czy wyobraża sobie Pani, że komuś przychodzi do głowy posadzić przed blokiem np. dyptam, bo to taki ładny kwiatek?


Tak, bardzo ładny i pozyteczny, rosnie u mojej mamy na działce.

Rozumiem, do czego pani administratorka pije: do ostatnich pożarów czyli podpaleń na osiedlu. O ile się nie mylę, to nie stwierdzono obecności dyptamu przy tej okazji.

Z Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyptam_jesionolistny :
Opisany w Biblii gorejący krzew (zwanym też krzewem Mojżesza) utożsamiany bywa właśnie z dyptamem jesionolistnym, ponieważ jego olejki lotne mogą ulec zapaleniu. Naukowcy odrzucają jednak taką możliwość. Rzeczywiście dyptam wydziela dużo palnych olejków (zwłaszcza podczas upałów), jednak nie zapalają się one samorzutnie, po podpaleniu powstają tylko krótkotrwałe płomyki nie uszkadzające rośliny. Ponadto dyptam jesionolistny nie występuje ani w Egipcie, ani na Półwyspie Arabskim.

***
Moreniaczka napisał:
Może nawet MORENA wtedy dołożyła by się do kosztów założenia takiego ogródka i służyła fachową pomocą.


Pieniądze od MORENY? A co to znaczy? A skąd niby te pieniądze są?
Nie dość, że zmarnowałyście moje pieniądze, jeszcze na dodatek nakłaniałyście do przestępstwa ludka, który próbował ukraść mój płotek, który i tak w końcu został ukradziony.

Przypominam, że to administracja ma mi służyć, a nie ja administracji.

Fachowa pomoc? W sprawie zieleni na osiedlu?
Proszę się nie wyggłupiać z tymi fachowcami, którzy do niczego się nie nadają, nawet drzewa porządnie przyciąć nie umieją.

Znajomemu, który miał swoje sadzonki krzewów i chciał uzgodnić ich zasadzenie powiedziano, że musi pozbierac podpisy wszystkich mieszkańców, a wtedy administracja zakupi sadzonki i wyśle fachowców do ich posadzenia.

Rozumiem, że wam chodzi tylko o to, by kolejne pieniądzie przepłynęły do kieszeni szefów owych fachowców.

***
Dziwnym trafem, znajomemu z innej części osiedla systematycznie kosi się i traktuje herbicydem "nielegalne" kwiaty, które tam ma od 15 lat. On też się czepia. Jemu też powiedziano, że jego kwiaty są nielegalne.

***

Jak to określił już były pracownik Spółdzielni: "administratorka to fajna babka".

Rozumiem, że się dobrze bawiła radośnie zlecaląc koszenie i wypielenie moich kwiatków, tylko po to, by mi dokuczyć i popatrzeć na mnie, jak bezsilnie się wściekałam. Do pracy iść musiałam i nie mogłam upilnowac kosiarzy i innych "porządkowych".

Ogółem: cdn?
kaniaa 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Paź 13, 2019 19:29
Posty: 3
Skąd: Gańsk Morena

PostWysłany: Czw Gru 05, 2019 14:11    Temat postu: Re: Władze LWSM Morena walczą z nielegalnymi kwiatkami

Nie, nie jestem żadnym z wcieleń administracji. Skąd ten pomysł? Rozumiem, że nie dopuszcza Pani do świadomości, że ktoś może nie podzielać Pani punktu widzenia. Z Pani wypowiedzi wynika, że jest Pani bardziej zainteresowana prowadzeniem osobistej wojenki niż ozdabianiem otoczenia i sprawieniem radości sobie i innym.
Proszę się dokształcić w kwestii szkodliwości dyptamu zanim nabawi się Pani trudno gojących się uszkodzeń skóry. Pani przykład tylko utwierdza w przekonaniu, że władze spółdzielni mają słuszność nie zgadzając się na samowolę w nasadzeniach.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama